Nasi Dostawcy

Hotel Niezły Młyn

NASI DOSTAWCY

Bogactwo okolicznej natury na talerzach

„Niezły Młyn” usytuowany jest na pograniczu Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy – dwóch wyjątkowych krain geograficznych, odznaczających się unikatowymi walorami przyrodniczymi, o zróżnicowanym krajobrazie, na który składają się lasy, łąki, wzgórza, sady, rzeki i stawy. Chcemy podzielić się z Państwem tym co ta ziemia rodzi najcenniejszego. Dlatego w naszej restauracji serwujemy potrawy, których składnikami są najświeższe produkty z naszych najbliższych okolic. Możecie je również nabyć w naszym sklepiku. Poznajcie bliżej naszych dostawców i produkty, które są dziełem pasji ich życia!

Młyn Skokowa

Młyn Skokowa jest rodzinnym przedsiębiorstwem prowadzonym z pasją z pokolenia na pokolenie przez rodzinę Sznajderów od 1955. Położony jest ok. 40 km na północ do Wrocławia w powiecie trzebnickim, w gminie Prusice. Początki Młyna sięgają początku XX wieku. Wnętrze zachowało swój oryginalny charakter oraz poniemieckie maszyny. Młyn Skokowa zajmuje się produkcją mąk białych i razowych z pszenicy i żyta.

Mąka w nim produkowana jest bez polepszaczy i dodatków chemicznych. Zboże pozyskiwane jest od okolicznych, sprawdzonych dostawców, co gwarantuje bardzo wysoką jakość i regionalny charakter naszych mąk. Nasze produkty powstają w 100% z ziaren zbóż. Nie dodajemy żadnych polepszaczy, wypełniaczy i innych chemicznych dodatków. Zależy nam na jak najwyższej jakości mąki, dlatego zboże wybieramy tylko od znanych i sprawdzonych okolicznych rolników. Sposób, w jaki powstaje nasza mąka nie zmienił się od początku istnienia Młyna.

Wnętrze Młyna jest w całości drewniane, a maszyny pochodzą z początku XX wieku. To nadaje mu wyjątkowości. Młyn prowadzimy z pokolenia na pokolenie, a mąka powstaje z czystej, rodzinnej pasji.

Sady Dziekan

„Gospodarstwo Sadownicze Dziekan zajmuje się produkcją owoców, ich przechowywaniem, magazynowaniem i sprzedażą. Swoją działalność rozpoczęliśmy w 1988 roku. Początkowo było to małe rodzinne gospodarstwo rolne. Poprzez prowadzone inwestycje oraz dążenie do ciągłego podnoszenia jakości oferowanych produktów wraz z rozszerzaniem asortymentu, wypracowaliśmy mocną pozycję na rynku sadowników”.

Wzgórza Trzebnickie, ze względu na warunki klimatyczne i specyfikę gleb, słyną na cały kraj z dogodnych warunków do uprawy owoców. W sadzie Państwa Dziekan rosną soczyste jabłka, gruszki, wiśnie, czereśnie, czarne i czerwone porzeczki różnych odmian. Z owoców tych od razu na miejscu wytwarzane są wyśmienite soki. Gospodarstwo państwa Dziekan chlubi się posiadaniem certyfikatów potwierdzających wysoką jakość oraz naturalne metody produkcji swoich wyrobów. Zarówno owoce jak i soki można spróbować i nabyć w „Niezłym Młynie”.